آموزش وردپرس
خانه / اخبار / پرداخت بیمه کارگران شهرداری در اولویت قرار خواهد گرفت/ توافقات جدید با تامین اجتماعی شهرداری را در پرداخت بدهی ها یاری می کند

پرداخت بیمه کارگران شهرداری در اولویت قرار خواهد گرفت/ توافقات جدید با تامین اجتماعی شهرداری را در پرداخت بدهی ها یاری می کند

 

 

 

ریاست شورای شهر مریوان گفت : با توجه به وضعیت بسیار بد شهرداری از نظر مالی پرداخت بیمه و حقوق و مزایای کارگران در اولویت است.

 

به گزارش روابط عمومی شورای شهر مریوان اسعد شیخ عطاری در جلسه با ریاست تامین اجتماعی شهرستان مریوان ، اظهار داشت : بدون تردید تنها با همکاری صمیمانه تامین اجتماعی می توانیم از پس بدهی های شهرداری به تامین اجتماعی بر آییم و با توجه به وضعیت بد مالی شهرداری انتظار داریم همچنان با ما نهایت همکاری را داشته باشید.

 

 

شیخ عطاری در ادامه تاکید کرد : بخشی از بدهی های ما شامل جرائم دیرکرد می شود. امیدواریم که تامین اجتماعی، شهرداری را شامل بخشودگی جرائم نماید تا بتوانیم از عهده پرداخت بدهی های خود اقدام کنیم.

 

 

ریاست شورای شهر مریوان افزود : انتظار داریم در این جلسه به توافقات مثبتی در خصوص تقسیط بدهی ها ، سرمایه گذاری های مشارکتی ، تهاتر و… دست پیدا کنیم .

 

 

شهردار مریوان نیز در این جلسه ضمن اشاره به بدهی کلان شهرداری مریوان و ناتوانی مالی این نهاد در این مقطع زمانی ، خاطر نشان کرد : رقم بدهکاری شهرداری مریوان قابل توجه است و بخش عمده ای از این بدهی حق بیمه کارکنان و پرسنل است که در صورت همکاری تامین اجتماعی در خصوص بخشودگی جرایم و تقسیط بدهی می توانیم به پرداخت آنها امیدوارتر باشیم.

 

 

جمال شریفی با بیان اینکه تمام تلاش ما احقاق حق و حقوق کارگران است ، یادآور شد: وضعیت کارگران شهرداری اصلا مناسب نیست و امیدوریم بتوانیم شهرداری را از نظر مالی احیا کنیم.

 

 

شریفی بیان کرد : شهرداری می تواند با تامین اجتماعی در مقوله سرمایه گذاری مشارکت داشته باشد، می توانیم با استفاده از تهاتر بخشی از بدهی ها را به تامین اجتماعی مسترد نماییم و البته بخشی از بدهی نیز به صورت قسط بندی شده پرداخت شود.

 

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی شهرستان مریوان ضمن ابراز تاسف از وضعیت مالی شهرداری مریوان ، عنوان کرد: برای ما سخت است نتوانیم به کارگران شهرداری خدمات ارائه دهیم و قطعا در چهارچوب قانون نهایت همکاری را با شهرداری خواهیم داشت.

 

 

ناصر کریمی افزود : جهت بخشودگی جرایم باید پیگیری های لازم صورت بگیرد زیرا این مبحث از اختیارات شهرستان نیست.
کریمی ادامه داد : جهت مشارکت در امر سرمایه گذاری با همکارانم در سطح استان مکاتبات لازم را خواهد داشت. البته شهرداری می تواند با تهاتر بخشی از بدهی ها را پرداخت کند و بخشی از آن نیز تقسیط خواهد شد.

 

 

وی با بیان اینکه شهرداری می تواند بیمه مهر ماه را پرداخت کند ، تصریح کرد : جهت پرداخت لیست های جاری شهرداری می تواند ۲۰ در صد آن را به صورت نقدی پرداخت کند و هر ۶ ماه یکبار حساب خود با تامین اجتماعی را تصفیه نماید.

 

 

این جلسه با حضور اعضای شورای شهر ، شهردار مریوان ، معاونان و مدیر عامل تامین اجتماعی مریوان بعد از ظهر پنج شنبه در سالن شورای این شهر برگزار شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.