آموزش وردپرس
خانه / اخبار / زلزله در کرمانشاه و اقلیم کردستان دل همه را به درد آورد / امداد رسانی به حادثه دیدگان باید در اولویت باشد

زلزله در کرمانشاه و اقلیم کردستان دل همه را به درد آورد / امداد رسانی به حادثه دیدگان باید در اولویت باشد

 

 

ریاست شورای شهر مریوان ضمن اشاره به زلزله اخیر ، گفت : این حادثه ناگوار که باعث جان باختن تعدادی از هموطنان در استان کرمانشاه و همچنین برخی از شهرهای اقلیم کردستان عراق شد دل همه ما را به درد آورد.

 

به گزارش ” روابط عمومی شورای شهر مریوان” اسعد شیخ عطاری در این خصوص افزود: زلزله شب گذشته که غرب و مرکز ایران و تقریبا تمام کشور عراق را لرزاند باعث به وجود آمدن خسارات زیادی در این مناطق شد و جان بسیاری از شهروندان استان کرمانشاه و همچنین اقلیم کردستان عراق را گرفت که از صمیم قلب این حادثه غم انگیز را خدمت همه هموطنانمان در ایران اسلامی و به ویژه مردم استان کرمانشاه و اقلیم کردستان عراق تسلیت عرض می کنم.

 

شیخ عطاری در ادامه عنوان ساخت : البته با توجه به شدت لرزش ،زمان و دامنه وسیع آن می توانست خسارات و تلفات بسیار بیشتری را به همراه داشته باشد که خوشبختانه با لطف و مرحمت خداوندگار عالم اینگونه نشد که از این بابت پروردگار را شاکر و قدردانم.باشد که این حادثه ما را از دلبستگی های بی انتها به دنیا و زندگی فانی بازدارد.

 

وی اظهارکرد : اکنون و در این شرایط امداد رسانی به حادثه دیدگان و شتافتن به یاری آنها باید در اولویت کاری کلیه دستگاه های مرتبط قرار بگیرد . مردم ایران و به ویژه مردم استان کردستان همواره هم نوع دوست بودن خود را ثابت کرده اند و انشالله در این مورد نیز مردم استان کرمانشاه را تنها نخواهند گذاشت و با تمام توان به یاری آنان می شتابند.

 

ریاست شورای شهر مریوان ضمن تاکید دوباره بر اهمیت آموزش نکات و موارد ایمنی ، تجهیز نهادهای امدادی و… خاطر نشان ساخت : زلزله اخیر، مریوان را نیز با شدت زیادی لرزاند و قطعا در صورت بروز شرایط بحرانی با کمبود شدید تجهیزات، ماشین آلات و نیرو مواجه می شدیم. امیدوارم مسئولان استانی و کشوری قبل از وقوع هرگونه حادثه جبران ناپذیر، در فکر جبران این کاستی ها برآیند.

 

شیخ عطاری بیان کرد: نیروهای ستاد بحران با حداقل امکانات و با تمام توان پای کار آمدند، در کنار مردم ماندند و توانستند وضعیت شهر را در کمترین زمان ممکن کنترل و آرامش را به میان مردم بازگردانند، در بازدید میدانی که به همراه فرماندارمریوان ، فرمانده سپاه ، فرمانده انتظامی وسایراعضای ستاد بحران از سطح شهر داشتیم از نزدیک شاهد تلاش و زحمات این عزیزان بودیم که جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.

 

ریاست شورای شهر مریوان عنوان کرد: انصافا مردم شهرستان مریوان نیز در کمال آرامش و به دور از هرگونه هرج و مرج با نیروهای امدادی همکاری داشتند که در نوع خود کم نظیر بود و این همکاری صمیمانه مردم را ارج می نهیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.